Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Nieuwe data ouderreeks DCD 2025

Ouderreeks rond DCD (19U30 – 21u30)

In 2025 organiseert 't Spoor Kinderen opnieuw een ouderreeks gericht op kinderen met de diagnose DCD. De eerste avond richten we in als algemene infoavond rond DCD, de avonden daarna zoomen we in op 1 specifiek thema en wisselen we samen met jullie uitdagingen, ervaringen en helpende tips uit.

PROGRAMMA

  • Dinsdag 11 februari 2025: Infoavond DCD
    Je leert over DCD (wat deze diagnose inhoudt, welke motorische en algemene moeilijkheden deze problematiek met zich mee kan brengen, welke kleine tips en aanpassingen in huis/school helpend kunnen zijn,…).
  • Woensdag 12 maart 2025 – Thema-avond DCD & ADL 
    Op de eerste thema-avond hebben we het over de aandachtspunten bij en concrete handvaten ovv ADL-vaardigheden en zelfzorg. We delen de groep op in ouders van kinderen en van jongeren. 
  • Donderdag 24 april 2025 – Thema-avond Opvoeden van een puber (+12j) met DCD 
    Aan de hand van stellingen (uit het Opvoedpartyspel) wisselen we ervaringen uit rond opvoeden en hoe dit bij een puber met DCD soms anders kan zijn. We staan ook stil bij hoe je als ouder met je puber in gesprek kan gaan. 
  • Dinsdag 29 april 2025 – Thema-avond Opvoeden van een kind (-12j) met DCD
    Aan de hand van stellingen (uit het Opvoedpartyspel) wisselen we ervaringen uit rond opvoeden en hoe dit bij een kind met DCD soms anders kan zijn. We staan ook stil bij welke materialen kunnen helpen (boeken, spellen,..) bij het in gesprek gaan met je kind. 
  • Donderdag 22 mei 2025 – Thema-avond DCD en executieve functies 
    We wisselen uit rond DCD en executieve functies, wat met planning, tijds- management en motivatie? We willen een aantal handvaten geven en uitwisselen over hoe je je kind/puber op dit vlak kan ondersteunen. 
  • Dinsdag 16 september 2025 – Thema-avond DCD en school 
    Bij het begin van het schooljaar wisselen we positieve ervaringen uit rond het in gesprek gaan met school: Hoe begin je hier als ouder aan? Wie of wat kan jou hierbij helpen? Wat kan je de school aanreiken van informatie? Waar heeft jouw kind recht op? 
  • Oktober 2025: Op vraag van enkele ouders organiseren we een terugkommoment voor de ouders die deelnamen aan één of meerdere avonden. Op deze praatavond kan er in groepjes worden gepraat over bepaalde DCD-gerelateerde thema's. 

INSCHRIJVEN 

PRAKTISCH

  • Kostprijs: 0,174 RTH-punten en 6,34 euro* persoonlijke bijdrage (per thema-avond)
    * = dit bedrag is vastgelegd door de Vlaamse overheid en gekoppeld aan de index.
  • Locatie: Basisschool Dominiek Savio (Koolskampstraat 24, Gits) 

VRAGEN

Team kinderen en jongeren
051 230 606 
kinderen@tspoor.net